एल जि फिल्म अर्वाडको लागी उत्कृष्ठ ५ सार्वजनीक !

यस वर्षको एलजी फिल्म अर्वाड २०७४ को लागी उत्कृष्ठ ५ मनोनय सार्वजनीक भएको छ । आयोजकका अनुसार यस पटकको अर्वाड कार्यक्रमले नेपाली चलचित्र क्षेत्रको ५१ वर्षे लामो यात्रालाई स्मरण गराउने छ । निजि क्षेत्रको लगानीमा निर्माण भएको नेपालको पहिलो चलचित्र माईती घर का मुख्य कलाकार सिपि लोहनी र माला सिन्हा यस कार्यक्रममा विषेश अतिथिको रुपमा उपस्थित हुनेछन् भने यसै चलचित्रका कालाकार तथा प्राविधिकहरुलाई विषेश सम्मान पनि गरीने भएको छ । अर्वाडको लागी दर्ता भएका चलचित्रहरुबाट अर्वाड आयोजना हुनु भन्दा एक हप्ता अगाडी मात्रै उत्कृष्ठ ५ सार्वजनीक गरीएको छ । यस वर्षको कार्यक्रममा नगद रु ५१ हजार सहित लाईफ टाईम एचिभ्मेन्ट अर्वाडबाट द्धन्द निर्देशक एन.वि महर्जन लाई सम्मान गरीने भएको छ ।

उत्कृष्ठ ५ मनोनय यस प्रकार रहेको छ ।

1. The Best Poster of the Year
जात्रा (रोयल भिमसेन)
गाजलु (स्वप्नील आचार्य)
छक्का पञ्जा (सुन्दर श्रेष्ठ)
लुट (स्वप्नील आचार्य)
विर विक्रम (शान थापा र विजय वस्याल)
2. The Best Trailer of the Year
के म तिम्रो होईन र (शाहिल खान)
लुट २ (सुरेन्द्र पौडेल)
जंगे (उज्वल ढकाल)
गाजलु (सुरेन्द्र पौडेल)
चपली हाईट २  (दिर्घ खड्का)
3. The Best Stunt of the Year
जय परशुराम (रोहित थापा)
निर्भय (राम सेन्चुरी)
किंग (अमित बिक )
जय परशुराम (राजु तामांग)
किस्मत २ (रेवन्त थापा)
किंग (लक्ष्मण सेन्चुरी)
(नेपाल चलचित्र द्धन्द संघको टप १० सिफारीसको आधारमा छनौट गरिएको )
4. Most Popular Song of the Year
पुर्व पश्चीम रेल-छक्का पञ्जा (राजनराज शिवाकोटी)
ठमेल बजार.. -लुट २ (कालीप्रसाद बास्कोटा)
सुनन चम्पा.. -छक्का पञ्जा (दिपक शर्मा)
निर जैले रिसाउनी.. -पुरानो डुंगा (कालीप्रसाद बास्कोटा)
सिरैमा सिरबन्दी.. -हाउफन्नी (वसन्त सापकोटा)
5. The Best VFX of the Year
द विनर (अनन्त घिमीरे)
द फेमस (मधुकर बलामी)
जंगे (उज्वल ढकाल)
जय पर्शुराम (शत्यम राना)
होमवर्क (अनुपम शाह )
6. The Director of The Highest Box Office Grosser Movie of the Year
जात्रा (प्रदिप भट्टराई)
छक्का पञ्जा (दिपा श्री निरौला)
लुट २ (निश्चल बस्नेत)
7. The Most Commendable Movie of the Year
विजुली मेसिन (नविन अवाल)
कालो पोथी (मिन बहादुर भाम )
बुद्ध वर्न ईन नेपाल (ज्ञानेन्द्र देउजा)
डाईगं क्यान्डल (नरेश केसी)
सेतो सुर्य (दिपक रौनियार)
तीन घुम्ति (बाबुराम ढकाल )
8. The Most Popular Actor (Male) of the Year
निखील उप्रेती (निर्भय)
अनमोल केसीे (गाजलु)
दिपकराज गिरी -छक्का पञ्जा)
आयुष्मान देशराज (चपली हाईट २)
केदार घिमीरे (छक्का पञ्जा)
बिपीन कार्की (जात्रा)
9. The Most Popular Actor (Female) of the Year
केकी अधिकारी (लभ सासा)
प्रियंका कार्की (छक्का पञ्जा)
बर्षा राउत (जात्रा)
श्रृष्टी श्रेष्ठ (गाजलु)
शिल्पा पोखरेल (किस्मत २)
10. The Best Editor of the Year
मित्र गुरुङ (जात्रा )
अर्जुन जि.सी. (बिर बिक्रम )
विपीन मल्ल (छक्का पञ्जा)
वनिस साह, भुपेन्द्र अधिकारी (निर्भय )
सुरेन्द्र पौडेल (गाजलु)
11. The Best Background Score of the Year
ईमान विक्रम सिंह (चपली हाईट २)
गाजलु (शैलेश श्रेष्ठ)
छक्का पञ्जा (शुशिल कर्माचार्य )
के म तिम्रो हैन र (एलीस कार्की )
जात्रा (शैलेश श्रेष्ठ, रोहित शाक्य)
12. The Best Screenplay of the Year
कालो पोथि (मिन बहादुर भाम, अबिनाश बिक्रम शाह)
छक्का पञ्जा (दिपकराज गिरी)
जात्रा (प्रदिप भट्टराई)ड्ड
विर विक्रम -यम थापा)
डाइंग क्यान्डल (नरेश कुमार केसी)
13. The Best Playback Singer (Male) of the Year
राजनराज शिवाकोटी -पुर्व पश्चीम रेल….छक्का पञ्जा)
राजेशपायल राई -दर्पणछाया ….दपर्णछाया २)
काली प्रसाद बास्कोटा -निर जैले रिसाउने…पुरानेा डुंगा)
दिपक लिम्बु – -म त हुन्छु जस्तो…..जय परशुराम
कृष्ण काफ्ले…देखन चम्पा..(छक्का पन्जा)
युवराज चौलागाइ -तिमी साथमा…(पलाँस)
14. The Best Playback Singer (Female) of the Year
मिना निरौला -ठमेल बजार….लुट २)
अञ्जु पन्त – पुर्व पश्चिम रेल….छक्का पञ्जा)
मेलिना राई -शिरैमा शिरबन्दी…हाउ फन्नी)
मिलन अमात्य – आाखा लाई के दोष….राधा)
निकिता थापा – जिन्दगीको….गाजलु)
15. The Best Cinematographer of the Year
पुरुषोत्तम प्रधान (छक्का पञ्जा)
शैलेन्द्र डि कार्की (पुरानो डुङ्गा)
राम कुमार केसी (विर बिक्रम)
शैलेन्द्र डि कार्की (गाजलु)
जात्रा (दिर्घ गुरुङ)
रामशरण उप्रेति (निर्भय)
रबिन आचार्य , दिपंकर सिकदर (डाइंग क्यान्डल)
16. The Best Action Coordinator of the Year
के म तिम्रो होइन र (हिमाल केसी)
जय परशुराम (एन वि महर्जन )
लुट २ (राजकुमार उप्रेति)
जंगे (सम्राट बस्नेत)
किङ (रोशन श्रेष्ठ)
17. The Best Choreographer of the Year
शिरैमा सिरवन्दी… -हाउफन्नी  (रेनेशा राई)
अधुरो सपना -किङ (रामजी लामीछाने))
पुर्व पश्चीम रेल -छक्का पञ्जा (कविराज गहतराज)
लेकै जाने… -ब्रास्लेट (गोविन्द राई )
ठमेल बजार. -लुट २ (विक्रम स्वार )
18. The Best On-screen Couple of the Year
मेनुका प्रधान र माओत्से गुरुङ (पुरानो डुङ्गा)
विपीन कार्की र बर्षा राउत (जात्रा)
आयुष्मान देशराज र मरिष्का पोखरेल (चपली हाईट २)
अनमोल केसी र श्रृष्टी श्रेष्ठ (गाजलु )
पुष्पल खड्का र साहरा कार्की (दर्पणछायाँ २)
19. The Best Music Director of the year
राजनराज शिवाकोटी – पुर्व पश्चीम रेल….(छक्का पञ्जा)
कालि प्रसाद बास्कोटा – निर जैले रिसाउनी …(पुरानो डुंगा )
चन्दन लुम्जेल -आकाशैमा ..(दर्पणछाँया )
कालिप्रसाद बास्कोटा -ठमेल बजार (लुट २)
दिपक शर्मा – देखन चम्पा(छक्का पञ्जा)
20. The Best Actor (Female) of the Year 
प्रियंका कार्की (छक्का पञ्जा)
केकी अधिकारी (लभ शासा)
वर्षा राउत (जात्रा)
श्रृष्टी श्रेष्ठ (गाजलु)
शील्पा पोख्रेल (किस्मत २)
21. The Best Actor (Male) of the Year
सौगात मल्ल (लुकामारी )
बिपीन कार्की (जात्रा)
आर्यन सिग्देल (होमवर्क)
दयाहाङ राई (विर विक्रम)ड्ड
माओत्से गुरुङ (पुरानो डुङ्गा)
दयाहाङ राई (सेतो सूर्य)
22. The Best Director of the Year  
दिपाश्री निरौला (छक्का पञ्जा)
हेमराज विसी (गाजलु)
प्रदिप भट्टराई (जात्रा)
मिलन चाम्स (विर विक्रम)
रामबावु गुरुङ -पुरानो डुंगा)
23. The Best Film of the Year  
छक्का पञ्जा (आमा सरस्वती, गितादेवी मुभिज)
गाजलु (रोहीत अधिकारी प्रोडक्सन र विसी मोशन पिक्चर )
जात्रा (षट्कोण आर्टस)
विर विक्रम (चाम्स इन्टरटेन्मेन्ट )
पुरानो डुंगा (सिनेमा आर्ट, माओत्से गुरुङ फिल्मस्)

Powered by Blogger.